Pasākumi / Kalpaka balles laikā būs iespēja izsolē iegūt mākslas darbus

01
Mar

  • No tags

 

Kalpaka balles laikā būs iespēja izsolē iegūt sekojošus mākslas darbus.
Visi izsoles ienākumi tiks novirzīti balles šī gada labdarības mērķim:

 

Atbalsts

 

«Atceries savējos!»
Ziedojums kritušo karavīru ģimeņu atbalstam

 

Izsolāmie darbi:

Agnija Ruhocka

Agnija Ruhocka, Bauskas muzeja vēsturniece, Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes doktorantūras studente, studenšu korporācijas “Daugaviete” seniore. Gleznošana kā brīvā laika vaļasprieks. Tuva dabas un ziedu tēma. Patīk darboties ar zīmuļiem, ūdenskrāsām, pasteli, taču vistuvāk iet pie sirds eļļas krāsas, kuras tiek izliktas uz miniatūrām vai vidēja izmēra gleznām, izceļot smalkās un sīkās detaļas.Nozīmīgākie darbi grāmatu grafikā:

“Magoņu lauks”, audekls, eļļas krāsas – izmērs 30×40 cm

 

“Bolderājas pludmale”, audekls, eļļas krāsas – izmērs – 24 x 18 cm

 

Ilze Preisa

Ilzes Preisas darbi ir daudzslāņaini. Tajos brīvi sadzīvo dažādi tēli un simboli, antīkais un laikmetīgais, faktūras un gluda virsma. Liela nozīme ir arī krāsai. Darbu mistiskā burvība atklājas pamazām.
Gleznās ir izteikta Jūgenda un Art-Deco ietekme. Īpaši krāšņi ir ziedu gleznojumi. Tie ir daudzveidīgi un koši. Māksliniece tos veido kā ziedu portretus, ar savu raksturu un īpašībām. Darbos tie kļūst par personībām. Šajās gleznās tiek izmantotas arī zelta un sudraba lapiņas, labāk izceļot ziedu raksturu.
Ilze Preisa augstāko izglītību mākslā ieguva studējot Rīgas un Berlīnes mākslas akadēmijās. Kopumā māksliniecei ir bijušas 17 personālizstādes Latvijā un ārzemēs, kā arī piedalījusies vairāk kā 80 grupu izstādēs.

“Kaisle”, radīta 2018.gadā, audekls/eļļa/zelta lapiņas, izmērs – 60×60 cm

 

“Sarkanā Magone”, audekls/eļļa, izmērs – 40 x 60 cm

 

 

Indriķis Zeberiņš (1882 – 1969)

Kopš daiļrades sākuma lielu iespaidu atstājis kontakts ar J. Rozentāla mākslu,
darbojoties viņa vadītajā studijā.
Gleznojis pārsvarā eļļas tehnikā neliela izmēra lauku sadzīves skatus, ainavas
reālistiskā manierē. Atstājis plašu māksliniecisko mantojumu. Raksturīgs
humoristisks, izteikti optimistisks tēlojuma skatījums.
Mākslinieks Indriķis Zeberiņš ar saviem darbiem devis lielu ieguldījumu latviešu
grāmatu grafikas attīstībā, kuri atveidoja zemnieku patriarhālo dzīvi, pievēršot
uzmanību videi un apkārtējām detaļām, šis sižets turpinās arī viņa gleznās.

“Zemnieki atpūtā”, 1943. Gads, papīrs/zīmulis, izmērs 40 x 35 cm

Jānis Brekte (1920-1985)

Pirmo māksliniecisko izglītību Jānis Brekte guvis K. Brencēna zīmēšanas kursos(1936–39). 1940. – 48. gados mākslinieks mācījies Latvijas Mākslas akadēmijā, kur nozīmīgākie pedagogi bija L. Svemps, K. Miesnieks un N. Breikšs. Izstādēs viņš piedalījies kopš 1943. gada.

Mākslinieks bijis viens no populārākajiem un ražīgākajiem sava laika akvarelistiem. Sākotnēji viņš pievērsies industriālajai ainavai, bet vēlākajos gados – dabas ainavai – gleznojis ūdeņus, mežus, kalnus, kā arī ziedus un klusās dabas. Īpašu atzinību un popularitāti ieguvis ar Rīgas un īpaši Vecrīgas gleznojumiem dažādos gadalaikos un dabas noskaņās. J. Brektes akvareļiem raksturīgs izkopts individuālais rokraksts, kam piemīt brīvs, atraisīts pludinājums, spilgti krāsu akcenti un tieksme konkrētu motīvu pacelt vispārinājuma pakāpē.

“Vecrīga”, 1970., akvarelis, izmērs 25 x 20 cm

 

Jurģis Skulme (1928 – 2015)

Dzimis 1928.g. 13.novembrī Rīgā. Gleznotājs, mākslas zinātnieks.

1954.g. beidzis Valsts mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu. 1970.g. Tartu universitātē aizstāvējis zinātņu kandidāta disertāciju (apstiprināts 1971). Veidojis pirmās pārraides par mākslu Latvijas televīzijā, mākslas raidījumi radio. Publicējies laikrakstos, žurnālos, rakstu krājumos. Sarakstījis arī vairākas grāmatas. Izveidojis piemiņas telpas Vilhelma Purvīša dzimtajās mājās Zaubes “Vecjaužos”. 1961—1977 strādājis Valsts Mākslas akadēmijas mākslas vēstures materiālu krātuvē. Bijis VMA pedagogs. 1961—1963 vadījis VEF Kultūras un tehnikas pils Tēlotājas mākslas studijas Zīmēšanas un glezniecības nodaļu.

Mākslinieku savienības biedrs kopš 1954. gada. Par padomju varas diskreditēšanu notiesāts 1977. gadā. Izslēgts no Mākslinieku savienības 1978. gadā (atjaunots 1989.g.). Sodu izcietis Daugavpilī – strādājis par krāvēju. Gleznojis, organizējis citu mākslinieku darbu izstādes. 1984. gadā atsācis piedalīties izstādēs. Reabilitēts 1994. gadā. Personālizstādes bijušas Latvijā – Aizputē, Bauskā, Dolē, Gulbenē, Jēkabpilī, Kuldīgā, Madonā, Tukumā, Valkā, Ventspilī, Lietuvā – Palangā, Zviedrijā – Stokholmā, Falunā. Piedalījies grupu izstādēs: Norvēģijā – Oslo, Krievijā – Krasnojarskā, Maskavā, Vācijā – Šēselē, Šveicē – Folketsvilā.

Ainava, kartons/eļļa

Laura Birša

Latvijas Mākslas akadēmijas modes nozares otrā kursa studentes Lauras Biršas darbs.
Domās par savu dzimto zemi, laiku un prieku. Par pamatu tam kalpojis citāts: “Es biju. Es esmu. Es būšu!”

“Tautu meita – esības prieks”, 2018. gads, audekls/akrils, izmērs 60 x 80 cm

Leo Preiss

Leo Preiss ir dzimis Cēsīs 1946. gadā. 1970 beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju , Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1983. gada.
Mākslinieks regulāri piedalās grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs.
No 1969. gada piedalās izstādēs ar ģeometriskiem eļļas gleznojumiem, kuru unikālās kompozīcijas un krāsu salikumi ir iekļuvuši Latvijas mākslas vēsturē, raksturo pašu autoru un ir aktuāli joprojām. Darbus raksturo kompozicionāla daudzveidība, brīvība un formu skaidrība.
Kopš 1996. gada izstādēs piedalās ar akvareļgleznojumiem. Ar tiem Leo māksla kļūst emocionālāka un tēlaināka. Vairāk parādās ainavu motīvi.
Pēdējos gadus mākslinieku arvien vairāk sāk interesēt tieši Latvijas ainava. Vasarās, daudz laika pavadot ceļojot pa Latviju, autors gleznās iemūžina Vidzemes un Zemgales interesantākās un gleznainākās vietas.

“Dzirnavu kalns”, 2018. gads, audekls/akrils, izmērs 60 x 70 cm

“Āpšu kalns”, 2018. gads, audekls/akrils, izmērs 60 x 70 cm

Oskars Mikāns (1970 – )

Latvijā plaši pazīstamais tēlnieks Oskars Mikāns pārsvarā strādā ar bronzu! Studējis LMA un Tama Art University of Tokyo! Piedalījies izstādēs Latvijā, Igaunijā, Somijā un Japānā! Veidojis Ēvaldam Valteram veltīto pieminekli Kuldīgā.

“Ābols”, bronza, h 7,5 cm

Ulvis Alberts (1942 – )

Ulvis Alberts (dzimis 1942. gada 8. maijā Rīgā) ir trimdas latviešu fotogrāfs. Otrā pasaules kara laikā kopā ar ģimeni izceļojis uz Vāciju un vēlāk pārcēlies uz dzīvi ASV. Specializējas mūziķu un slavenību fotografēšanā.
Pēc radio televīzijas bakalaura grāda iegūšanas Vašingtonas universitātē Sietlā Ulvis Alberts tur sāka fotografēt tādus mūziķus, kā Bobs Dilans un Džimijs Hendrikss. 1973. gadā pārcēlās uz dzīvi Losandželosā, lai strādātu Holivudā. Bieži fotografējis augsta līmeņa pokera sacensības.

Charles Bukowski – ierāmēts plakāts + Ulvis Alberts parakstīta grāmata “Camera as Passport”

Vizulis Hehts (1928 – )

Par mākslinieku Vizuli Hehtu plašāka informācija nav zināma, taču profesionālā acs spēj novērtēt, ka mākslinieks tiecies pēc koloristiskas un niansētas glezniecības savos mākslas darbos. Šobrīd mākslas darbu izsolēs bieži tiek stādīts blakām citiem latviešu glezniecības meistariem!

“Ceriņi”, kartons/eļļa, izmērs 66 x 60 cm 120

LATEST WORK