Pasākumi / Kalpaka balle 2018

16
Jan

  • Pasakumi .

2018. gada 3. martā piecas latviešu studentu korporācijas, kuru biedri bija pulkveža Oskara Kalpaka bataljona Studentu rotas karavīri, kopā ar pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fondu un Rīgas Latviešu biedrību rīko tradicionālo labdarības sarīkojumu Kalpaka balli.
Balles bagātā vēsture aizsākās jau 1922.gadā, simboliski noslēdzot Brīvības Cīņu posmu un svinot pirmās Latvijas atbrīvošanas kaujas. Mūsdienās balle turpina pirmskara laika tradīcijas. Tā ne tikai mudina sabiedrību pieminēt savus varoņus un izvērtēt patriotisko vērtību lomu valsts un katra tās pilsoņa dzīvē. Balles ienākumi paredzēti ziedojumiem, lai atbalstītu projektus, kas padara Latviju daiļāku un tās vēsturi bagātāku. Iepriekšējos gados ziedojumi tika veltīti O.Kalpaka pieminekļa Rīgā izveidošanai, pulkveža piemiņas vietu Latvijas novados atjaunošanai, I.Selecka dokumentālās filmas „Septiņi spoži gadi” tapšanai, Rīgas Latviešu biedrības vēsturisko komisiju darbības atjaunošanai, kā arī Jana Rozentāla veidotā ciļņa virs ieejas Māmuļā atjaunošanai un Latvijas valsts nodibināšanai veltītās piemiņas plāksnes pie Latvijas Nacionālā teātra ēkas atjaunošanai.

Šā gada balles mērķis ir atbalstīt Fonda “Namejs” uzsākto akciju “Atceries savējos!”, kuras ietvarā plānots atbalstīt bojāgājušo karavīru bērnus, ģimenes un papildināt veterānu sociālo atbalstu.

Lai piedalītos ballē, saņemtu ielūgumu un sniegtu savu atbalstu mērķa sasniegšanai aicinām veikt ziedojumu:

līdz 1. februārim – minimālais ziedojums 25 EUR, no pāra 50 EUR
no 1.februāra – 1.martam – minimālais ziedojums 30 EUR, no pāra 60 EUR
no 1.marta – līdz ballei – minimālais ziedojums 50 EUR, no pāra 100 EUR

Rekvizīti ziedojumam:
Nodibinājums “Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonds”
Reģistrācijas nr.: 40008034005
Juridiskā adrese: Lāčplēša iela 73-1, Rīga LV-1010.
Banka: Swedbank
Bankas kods: HABALV22
Konta nr.: LV98HABA0551015938166
Maksājuma mērķis: Ziedojums Kalpaka ballei 2018 (apmeklētāja vārds un uzvārds)

Ielūgumus iespējams saņemt vai veikt ziedojumus Fr! Lettica C!Q! (Lāčplēša 5,Rīga, pirmdiena – ceturtdiena, no plkst. 19:00-21:00) vai rakstot uz prezidijs@lettonia.lv, vai balles dienā Rīgas Latviešu biedrības namā.

LATEST WORK