Sadarbība ar NBS / Kalpaka un studentu rotas piemiņai veltīti pasākumi 2017.gadā:

30
Jan

  • Pasakumi .

Kalpaka un studentu rotas piemiņai veltīti pasākumi 2017.gadā:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šogad jau piecpadsmito gadu pēc kārtas Latvijā tiks rīkoti vairāki pulkveža Oskara Kalpaka un studentu rotas piemiņai veltīti pasākumi:

  • 3.martā – piemiņas Dievkalpojums Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā (Ģertrūdes ielā 8). Dievkalpojuma sākums plkst. 19:00.
  • 4.martā – pulkveža O.Kalpaka balle Rīgas Latviešu biedrības namā (Merķeļa ielā 13). Ierašanās no plkst. 19:00. Balles sākums plkst. 19:30.

Balles bagātā vēsture aizsākās jau 1922. gadā, simboliski noslēdzot Brīvības Cīņu posmu un svinot pirmās Latvijas atbrīvošanas kaujas. Mūsdienās balle turpina pirmskara laika tradīcijas. Tā ne tikai mudina sabiedrību pieminēt savus varoņus un izvērtēt patriotisko vērtību lomu valsts un katra tās pilsoņa dzīvē. Balles ienākumi paredzēti ziedojumiem, lai atbalstītu projektus, kas padara Latviju daiļāku un tās vēsturi bagātāku. Iepriekšējos gados ziedojumi tika veltīti O. Kalpaka pieminekļa Rīgā izveidošanai, pulkveža Kalpaka piemiņas vietu atjaunošanai Latvijas novados, I. Selecka dokumentālās filmas „Septiņi spoži gadi” tapšanai, Rīgas Latviešu biedrības vēsturisko komisiju darbības atjaunošanai, kā arī Jaņa Rozentāla veidotā ciļņa (virs ieejas RLB – Māmuļā) atjaunošanai un Latvijas valsts dibināšanai veltītās piemiņas plāksnes atjaunošanai pie Latvijas Nacionālā teātra ēkas.

Šogad balles mērķis ir saistīts ar Latvijas karavīriem un mūsu valsts neatkarības 100 gadadienu. Mērķis ir ziedot līdzekļus stēlu jeb informatīvo piemiņas stendu izbūvei Latvijas neatkarību izcīnījušo karavīru atdusas vietās. Stēlu būvniecība ir saistīta ar varoņu piemiņu  Latvijas simtgadei.

Allaž svinīgo un patīkamo gaisotni ballē nodrošina Nacionālo bruņoto spēku bigbends. Ar katru gadu arvien lielāku ievērību un atsaucību gūst latviešu mākslinieku mākslas darbu dāvināšana par ziedojumiem. Balles viesiem ir iespēja satikt un iepazīt dažādus cilvēkus – korporāciju biedrus, bruņoto spēku pārstāvjus, diplomātisko korpusu, valsts institūciju pārstāvjus, mācībspēkus un profesorus, sabiedrībā pazīstamus un ievērojamus cilvēkus. Kalpaka balle ir kļuvusi par vietu, kur visi ir līdzīgi, labi pavada laiku un gūst prieku, ziedojot un baudot lielisku sabiedrību.

Kalpaka balles ielūgumus ir iespējams saņemt apmaiņā pret ziedojumu (minimālais ziedojums vienai personai – 20 EUR). Ziedojumus ir iespējams veikt krogā “Burga Bar” Dzirnavu ielā 36, Rīgā, kā arī sākot ar šo datumu no pulksten 19:00 – 21:00 studentu korporācijas “Fraternitas Lettica” telpās, Lāčplēša ielā 5, Rīgā.

Tāpat, līdzīgi kā iepriekšējos gados, ir iespēja veikt ziedojumus ar pārskaitījumu uz Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda bankas kontu, par to vēlāk saņemot ielūgumus uz balli tieši pirms balles sākuma RLB nama foajē!
Rekvizīti ziedojumam:
Nodibinājums “Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonds”
Reģistrācijas nr.: 40008034005
Juridiskā adrese: Lāčplēša iela 73-1, Rīga LV-1010.
Banka: Swedbank
Bankas kods: HABALV22
Konta nr.: LV98HABA0551015938166
Maksājuma mērķis: Ziedojums Kalpaka ballei 2017

Minimālais ziedojums vienai personai: 20 EUR