Uncategorized / Noslēdzies literārās jaunrades konkurss

  • Noslēdzies literārās jaunrades konkurss
17
Mar

  • POKPF .

17. martā noslēdzies sestais Latvijas skolu jaunatnes literārās jaunrades konkurss, kas veltīts pulkveža Oskara Kalpaka piemiņai „Teiksma par Oskaru Kalpaku”. Konkursa noslēgums jau otro gadu noritēja Kara muzejā un tā patronese piekto gadu pēc kārtas ir Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere. Savu atbalstu konkursa norisei sniedza arī Eiroparlamenta deputāti Kārlis Šadurskis un Krišjānis Kariņš, kā arī Daugavas Vanagu Centrālā valde.

Pavisam tika iesūtīti 53 darbi no visas Latvijas, no kuriem tālāk cīnījās 25 darbi. Tomēr, par galvenās balvas ieguvējiem kļuvuši tikai divi: Jānis Stūrītis no O.Vācieša Gaujienas vidusskolas un Linda Siliņa no Bulduru Dārzkopības vidusskolas.

Ineses Vaideres 10 balvas saņēma: Vineta Bodniece no Madonas pilsētas 1.vidusskolas, Katrīna Blūma no Gulbīšu vidusskolas, Edžus Bumbieris no Valdemārpils vidusskolas, Diāna Ivaškēviča no Vecumnieku vidusskolas, Agnese Karlsone no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Liega Krasovska no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Līva Ozoliņa no Salaspils 1. vidusskolas, Žanete Kiseļeva no Druvas vidusskolas, Vineta Ūdrēna no Bauskas pilsētas pamatskolas, Zaiga Vaišļa no Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas.

Organizatoru un žūrijas vārda, no sirds sveicam laureātus!

Darbus vērtēja un rezultātus apkopoja žūrijas komisija: izglītības ministre Ina Druviete, uzņēmēja Sarma Dreimane, biedrības „In Patria Credere” valdes locekle Silvija Kaugere, O.Kalpaka Tautas daiļamatu mākslas pamatskolas direktore Alla Štolcere, O.Kalpaka piemiņas fonda valdes loceklis Mārtiņš Stirāns, atvaļinātais admirālis, DVCV priekšsēdētājs Andrejs Mežmalis, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvaldes Kultūras komisijas vadītāja Liene Dreimane un DVCV loceklis Andris Staklis.

*Foto no izglītības un zinātnes ministrijas mājās lapas.